Isırgan Otu Çayının Faydaları


Kurutulmuş Isırgan Otu
Isırgan otu yaprakları üzerinde bulunan ince tüyler cildi tahriş eden kimyasal maddeler içerir ve bu kimyasallar yaprak cilt ile temas ettiğinde salgılanır. Bu nedenle taze ısırgan otu yapraklarına ya da sapına dokunmak oldukça acı vericidir.

Isırgan otu yaprakları üzerinde bulunan ince tüyler cildi tahriş eden kimyasal maddeler içerir ve bu kimyasallar yaprak cilt ile temas ettiğinde salgılanır. Bu nedenle taze ısırgan otu yapraklarına ya da sapına dokunmak oldukça acı vericidir. Ancak bitki yüzyıllardır sağlığa faydaları nedeniyle pek çok kültürde kullanılmaktadır.

Avrupa’da geleneksel olarak vücuttan fazla suyun atılması amacıyla idrar söktürücü ve organları temizlemek için detoks amacıyla kullanılır.

Bilimsel adı Urtica dioica olan bitki günümüzde batı tıbbında pek çok ilaç içerisinde ticari olarak kullanılmaktadır.

Avrupa, Kuzey Amerika, Asya’nın soğuk bölgeleri ve Kanada’nın bazı bölgelerinde doğal olarak yetişen bitki 1 metre uzunluğa erişebilir. Koyu yeşil yaprakları tırtıklıdır.

Yıl boyu yetişebilir ve Haziran ayından Eylül ayına kadar çiçek açar.

 • İdrar söktürücüdür
 • Yüksek miktarda demir içerir
 • Anemi tedavisinde yardımcı olarak kullanılır
 • Sindirim sistemini ve diğer organları temizler
 • Artrit semptomlarını hafifletir
 • İdrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır
 • Karaciğeri temizler
 • Böbrekleri temizler
 • Öksürüğe iyi gelir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Soğuk algınlığına iyi gelir
 • Saman nezlesinin tedavisinde kullanılır
 • Sindirimi düzenler

Isırgan Otu Çayı Nasıl Hazırlanır?

Isırgan otu çayı hazırlamak için onlarca farklı tarif bulabilirsiniz ancak bunlar arasında en kolayı bir bardak çay için 1 çay kaşığı kurutulmuş ısırgan otunu kaynamış suya atarak 10 dakika demlenmesini beklemektir. Demlenmesi bitkinin içinde bulunan ve sağlığa faydalı bileşenler suya geçmesini ve cildi tahriş eden kimyasalların etkinliğini kaybetmesini sağlar. O yüzden en az 10 dakika demleyin. Eğer çayı iyice demlenmeden içerseniz mideniz biraz ağrıyabilir ve içerken boğazınızda kaşıntı hissedebilirsiniz.

Isırgan Otunun Sağlığa Faydaları

Isırgan otu sadece çay olarak tüketilmiyor. Örneğin taze ısırgan otu yapraklarını vücutta eklem ya da kas ağrısı yaşadığınız bir bölgenin üzerine koyarsanız orijinal ağrının hafiflediğini görebilirsiniz. Isırgan otu çayında olduğu gibi bitkiyle hazırlanan ve ağız yoluyla alınan kapsüllerin saman nezlesi belirtileri olan hapşırık ve öksürüğe iyi geldiği biliniyor. Isırgan otu kökünden üretilen yağın bağışıklık sistemini güçlendirme ve kırmızı kan hücresi üretimini teşvik etme üzerine olumlu etkileri hakkında bazı bilimsel araştırmalar bulunuyor.

Sadece laboratuvar hayvanları üzerinde gerçekleştirilmiş olan bazı araştırmalar ısırgan otunun yüksek tansiyonu düşürdüğü yönünde sonuçlara sahip. Ancak henüz insanlara böyle bir etki yapıp yapmadığı konusunda bir bilgi yok.

Kurutulmuş yaprak, yaprak ekstresi, kapsül, tablet, kurutulmuş kök, yağ ve çay olarak kullanılabilen ısırgan otu egzama ve hemoroit tedavisine yardımcı olarak da kullanılmaktadır. Cilt üzerinde kullanım şekli bitkiden üretilmiş yağ veya kremlerin direk olarak sürülmesi şeklinde. Isırgan otunun kökü ve yaprakları farklı farmakolojik etkilere sahip olduğu için satın almadan önce sizin rahatsızlığınıza bitkinin hangi bölümünün iyi gelebileceğini belirlemelisiniz.

Isırgan otu suyu halk arasın saç uzamasını teşvik etmek ve saçların doğal parlaklığına kavuşması için yardımcı bir ürün olarak kullanılır. Ancak bu etkisi konusunda herhangi bir araştırma bulunmamaktadır. Ayrıca bitki Avrupa ve Amerika’da geleneksel olarak kansere karşı korunma, şeker hastalığı tedavisi, romatizma belirtilerini hafifletme ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak için kullanılmaktadır.

Isırgan Otunun Tarihi

Bitkinin ilk olarak hangi tarihlerde tedavi amaçlı kullanılmaya başlandığı konusunda kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte Orta Çağlarda Avrupa kıtasında farklı kullanım formlarının saç dökülmesinden, romatizma tedavisine kadar çeşitli sorunlar için kullanıldığı biliniyor. Isırgan otu tarihte aynı günümüzde olduğu gibi başta çay olmak üzere, yağ, krem ya da taze yapraklarla ağrıları dindirmek için kompres olarak kullanılmış.

Isırgan Otu Çayının Yan Etkileri

Isırgan otu vücudu güçlendirmek, temizlemek ve korumak gibi etkili özelliklere sahip olsa da diğer tüm şifalı bitkilerde olduğu gibi bilinçli olarak tüketilmelidir. Bazı otlar vücuttaki olumsuzlukları tetikleyebilir bu nedenle bir doktor gözetiminde kullanılması tavsiye edilir.

Doktorunuzun tavsiye ettiği oranlarda kullanmak genellikle güvenlidir ve herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Ancak mide ağrısı, terleme, ishal, ciltte döküntü (özellikle krem ya da yağ şeklinde cilde direk uygulandığında), alerji gibi yan etkiler sayısı az olmakla birlikte bazı hastalarda gözlemlenmiştir. Isırgan otu yaprakları açık bir yara üstünde kesinlikle kullanılmamalıdır. Adet döngüsünü değiştirebileceğinden hamile kalmak isteyen kadınların kullanması tavsiye edilmez. Emzirme ve hamilelik dönemindeki etkileri bilinmediği için kullanılmamalıdır.

Kan şekeri seviyesinde sorun bulunanların ısırgan otunu doktora danışmadan kullanmaması gerekir. Çünkü bitki kan şekerini düşürebilir ya da yükseltebilir. İdrar söktürücü olan ısırgan otu çayı böbrek ve mesane sorunu olanlarda doktora danışılmadan tüketilmemelidir.

Isırgan otu çayı kan sulandırıcı ilaçlarla etkileşime geçebilir ve kanın pıhtılaşmasını etkileyebilir. Aspirin dahil olmak üzere kan inceltici özelliği bulunan ilaçlarla birlikte tüketilmemelidir.

Yüksek tansiyon ilaçlarının etkisini arttırabileceğinden bu ilaçlarla birlikte tüketilmesi sakıncalıdır. Ayrıca fazla suyu atmak için ilaç kullanıyorsanız ısırgan otu çayı içmeniz dehidratasyon riskini arttırabilir.

Lityum kullanıyorsanız ısırgan otu çayı ilacın vücuttaki etkisini azaltabilir.

Kaynaklar
Paylaş

67 yorum

 • ramazan

  Çok sağolun.

 • Isırgan suyunu bende taş düşürmek için kullanıyorum. İçmeye başladıktan 5-6 gün sonra taşlar düşmeye başlıyor. Tavsiye ederim. Ah bir de düşerken sancı yapmasa.

 • Günde kaç defa içebiliriz?

 • şinasi

  Isırgan otunun çok kullanılmasının kemik iliği üzerinde olumsuz etki kaptığını ve aml yani kan kanserine yol açabileceğini biliniz. Benim eşimi kaybetmemin sebeplerinden biriside ısırgan otudur.

  • Şinasi siz herhalde ilaç firmasında çalışıyorsunuz ondan karalıyor ısırganı çok faydalı bitki kanseri yenen bitki benim kardeşim terapi hastasıydı çok şükür yendi ısırganın faydası çok.

   • Benim annemde kanser kemoterapi gorücek acaba bizde versekmi ısırgan

  • Isirgan otunu kaynatip her sabah içilirse boğaz balgamini söker göğus ağrisina ve astime çok iyi gelir mücizedir

  • ısırgan kanser yapmaz tam aksine kanseri önleyen bir bitkidir. bu ne saçma fikir. eşim ısırgan otundan kanser oldu demek. sen kanser ilaçı satan bir firmada mı çalışıyorsun

  • şinasi hayırdır sana sen kimin adamısın yorum yapıyorsun

 • Şinasi bey sizin yazdıklarınıza inanmıyorum burada insanların kafasını karıştırmaya hakkınız yok sizin söylediğinizle ısırgan otunun hiçbir alakası yok ikisi tamamen zıt şeyler imkansız yani öyle bir şeyin olması önce araştırın sonra buraya yazın bunda bir menfaatiniz mi varda öyle şeyler yazıyorsunuz buraya peki size bir soru hangi kanser hastası kemoterapi gören hasta iyileşmiş var mı kanser olup da tıpta tedavi görüp iyileşen hasta burada ısırgan otunu kötülüyorsunuz vücudu hücreleri yenileyen bir bitki nasıl zarar verebilir nasıl kanser yapabilir şaşıyorum doğrusu.

  • Aslan bey yani doğrusu ben de şaşırdım Şinasi beyin yazdıklarına. Size katılıyorum.

  • Aynen size katılıyorum. Bende bir sağlıkçıyım ve kemoterapi adından da anlaşılacağı üzere tamamen kimyasallardan oluşan bir zehirdir. Kemoterapiyi bir odun olarak düşünün, bağışıklık sistemini ve kanser hücrelerini de iki insan. Kemoterapi verildiğinde bunların ikisinin de sırtına inen bir odundur. Kemoterapi bittiğinde hangisi güçlüse diğerini ezer ve her zamanda kanser hücresi kazanır. Kemoterapi almayın; kayısı yiyin, limon yiyin, çörek otu yiyin bin kat daha faydalı…

 • can meriç

  Çok faydalı tesekkürler.

 • Şinasi beyin söylediği doğru olabilir. Isırganın Hücre yenileme ve çoğaltma özelliğini biliyoruz düz mantık yürütelim; kanserli hücreyi de besleyip yenilemeyeceğinin garantisi var mı? Annem kanser 3 yıldır mücadele veriyoruz artık sona geldik, herkes bir şeyler söylüyor. Ben cesaret edip Isırgan veremedim mesela. Bu durum ısırmana da özel değil. Kaldı ki kanser çok karışık bir hastalık her şeyin her şeyle etkileşimi var, takdir sizin.

 • Benim babaannem tavuklar kişin hasta olduklarında ısırgan pişirirdi bende sorardım neden yediriyorsun diye grip olmasın derdi nenelerimiz biliyor isi.

 • Ben ısırgan otunun tazesini kaynatıp günde bir bardak içiyorum .Doktora gittim Göğsümde kist var süt kanallarının bir tanesi tıkanmış dedi. Şuan ısırgan otu içiyorum göğsüm yumuşadı ve kendimi enerjik hissediyorum .Her şeyin fazlası zarar günde bir bardak için .Bu ısırgan otundan kimsenin öleceğine inanmıyorum . Teşekkürler.

 • Arkadaşlar her şeyi bilinçli kullanmak lazım benim babamda kanser tedavisi gördü fakat biz en ince detaylarına kadar araştırıp neyi yiyip yememesini nasıl tüketmesini göz önüne alarak doktor tavsiyelerine göre hareket ettik kanser tedavisi gören bir hasta kesinlikle ısırgan otu tüketmemelidir özellikle kemoterapide ki doktor zaten uyarmıştır bitkisel ürünleri kullanırken dikkat edelim. Bitki faydalı ama hangi durumlarda nasıl tükettiğimize bağlı.

  • Çok güzel faydaları var ben de sürekli çayını içiyorum tavsiye ederim.

 • korkmaz

  Isırgan otunu mucize gibi görmeyin ama hiçbir zararı olacağına inanmıyorum kanser bir hastalık değildir kanser bağışıklık sisteminin bozulmasıdır buna en büyük etken vitamin eksikliğidir özellikle b17 vitamini.

  • Şinasi Bey buraya böle yazmanızı kınıyorum yani insanları paniğe sevk ediyorsunuz şu an yazınızı gördüm şok oldum bunun ısırgandan olduğundan eminimseniz bende kullanıyorum faydasını çok gördüm. Lütfen buraya böle yazı yazarken iki kere düşün insanların karamsarlığa sevk ediyorsunuz galiba hiç hastalık yaşamadınız lütfen.

 • Bende yedi sekiz yıldır kronik alerji vardı halk dilinde kurdeşen bazen üç bazen altı ayda bir alerji atakları geçirir vücudum kabarırdı. Adeta insani delirtircesine bir kaşıntı oluyordu hemen hastaneye koşardım çünkü avil dekort vurulmadan geçmiyordu. Ne kadar doktora hastaneye gittiysem hepsi ayni teşhisi koydu kronik ultiker yani sebebi belli olmayan bir alerji rahatsızlığı. Bir arkadaşın annesinin tavsiyesi ile altı aydır ısırgan otu çayı içiyorum özellikle sabahları aç karnına simdi allaha şükürler olsun alerjiden eser kalmadı.

  • murat bey merhaba! bende de 3 yıldır kronik ürtiker (kurdeşen) var. Gitmediğim dr prof kalmadı hiç bi çare bulamadım çaresizim psikolojim bozuldu.kaşıntıdan duramıyorum.lütfen bana söyler misiniz ısırgan otu çayını günde kaç bardak içiyorsunuz ve bir bardak suya ne kadar ısırgan otu ekliyorsunuz? lütfen bana yardımcı olun ….tşkler lütfen cevap yazın…

  • eyüp erdem

   murat bey merhaba bende de 8senedir kronik egzama var gitmediğim doktor prof kalmadı avil kaşıntı iğnesi vuruldum fakat hepsi yüzeysel bir türlü geçmiyor şuan fototerapi alıyorum gene devam ediyor siz ısırgan otu çayını nasıl yaptınız banada yazarmısınız şuan ki sağlık durumunuz nasıl teşekkür ederim.

 • Faydalı bildiğimiz her şey ölçüsünde kullanılmalıdır. “Fazlası zarar azı karar” sözünü herkes bilir. Anlayan anladı.

 • Fadime Ekinci

  Arkadaşlar ısırgan çok faydalı bir bitki kanser olmadan önce hastalığa yakalanmayı engelliyor, fakat hastalığa yakalananların içmemesini öneririm tabii herkes istediğini yapmakta özgür. Çünkü hücre yenileyici olduğu için kanser hücreleri çoğalır. Bitkilerin ne zaman nasıl kullanılacağını faydalarını, zararlarını iyice inceleyerek içiniz.

 • Selam arkadaşlar ben ısırgan otunun şifasını görmüş biri olarak yine de fazla tüketilmesine karşıyım ısırgan otu basit bir ot türü değil fazlası organlarınıza zarar verebilir. Bunun için günde en fazla iki şu bardağı aç karnınıza sabah akşam içerseniz şifasını görürsünüz. Ben romatoid artrit hastasıyım 8 yıldır belki ilaç tedavisi yerine düzenli ısırgan otu ile kiraz sapı kürünü kullansaydım belki iyi olurdum neyse ısırgan otu iyidir iyi tabi ölçüsünü bilmek kaydıyla saygılar.

  • Yakup bey, ısırgan kürünü ne kadar süre kullandınız, ilaçları kullanmaya devam ediyor musunuz?

  • İsirgan otu nu bana bulgaristanda ezzacilik yapmis dermotoloji adina musterim tavsiye etti SuRATimda kirmizilik vardi 5senedir ara ara cikiyordu sitrese baglantili ve bana tarifini verdi kullandim suanda allaha sukur hic bisey kalmadi ve kizarmiyorda pul pul dokulmuyorda tarifini veriyorum isirgan otu taze olucak kaynatacaksiniz kisik ateste kaynadiktan sonra dinlenecek suyunu vericek iyice 20dakika bekliyecek sonra suzeceksiniz iyice cambir siseye suyunu 2gun kullanmicaksiniz buzdola bina koyucaksiniZ eczaneden kukurtlu sabun ve elegon losyon alinicak 1 rer tane kullanici ilk yuzunuz kukurtlu sabunla yikanicak iyice kurutucaksiniz sonra isirgan losyonunu yuzunuze suruceksiniz ardindan iki damla elegon avcunuza dokup yuzunuze surup kalacak sabah ve aksam olucak hergun bir hafdada belli oluyor hayirli sifalar

   • Egzamaydi bu cok doktora gittim gecmedi bu arada

  • Merhaba romatoid artrit hastalığı bende de var ısırgan kiraz sapı kürüne bugün başladım siz uyguladınız mı fayda gördünüz mü? Bir de size akupunkturu tavsiye edebilirim ağrılarınız ve genel sağlığınız için müthiş. Ben 1 yıldır akupunktura gidiyorum çok faydasını gördüm ama mutlaka yapan kişinin doktor olması gerekiyor bir baslarsanız iyi olduğunuzda bile bırakmak istemezsiniz.

 • bahtiyar

  Su kaynadıktan sonra mı 10 dakika duracak ocakta, yoksa ocağa koyduktan itibaren mi 10 dk gerekli?

  • Soguk suyla beraber isirgan otuda konuluyor kaynayana kadar sonra dinlendiriceksin kaynadiktansonra 20dakika ve sadece suyunu suzeceksin sucgecten gecirilip bir demet taze isirgan otuna bir litre su ilave edilcek hayirli sifalar hic bir doktorun verdigi ilaclar egzamayi gecirmedi dermoveta kremleri vs dier ilaclar hepsininde baska yan etkisi oluyor dogal isirgan otu en faydali dedigim tarifte yapilirsa

  • Kaynamis suda 10 dakika duracak

 • Şinasi beyin dediğini ben de duymuştum. Mevcut hücreyi çoğaltabiliyor diye. Ama hem kendim hem çocuklarım için kullanıyorum allahın izniyle çok faydasını da gördüm. Belki fazlası mı zarar.

 • Isırgan otu gerçekten de çok değerli bir bitkidir. Kıymetini bilmek gerekir. Ayrıca buğday çimi, acıbadem, kayısı çekirdeği, elma çekirdeği, sıkça tüketilmeli. Kanser olma riskiniz neredeyse yok olur.

 • Limon kansere iyi gelirmiş hatta limonu buzlukta dondurup kabuğunu çorbalar rendeleyin limonun hiçbir yerini atmayın diyorlar.

 • bayram akman

  naile hnm ısırgan otunun tazesini ne kadar kaynatıp içiyorsunuz ölçek nedir, ben daha yeni başladım ısırgan çayını içmeye ama kurusunu bahçelerimizde çok kendim kurutuyorum bende makat içinde apse oluşuyor onun için içiyorum faydası olur inşallah, ilgilenen arkadaşlar bilgilendirmek için cevap yazarlarsa memnun olurum. Aynı zamanda kronik astım bronşitim var faydası olur mu…

 • Osman Koçak

  Isırgan otu gerçekten çok faydalı bir bitki. Her şeyden önce vücüdu temizliyor içine biraz nane katıp üstünede limon sıkınca vücüdu temizliyor.

 • aysegul

  Mrb arkadaşlar bn süt arttırmak için bugün doktorumuz söyledi ama ne kadar doğru bilmiyorum sizce önerebileceğiniz ne var süt arttırıcı bebeğim 2 aylık doymuyor yetmiyor sütüm.

 • Ben emziren annelerde süt yaptığını duydum doğru mudur acaba?

 • bahadir

  Arkadaşlar korkmayın. Herkes her şeyden aynı şekilde etkilenmez. Kimine çok yarar kimine yaramaz önce az az deneyin zehir değil bu. Denersin baktın iyileşme var devam edersin. Baktın ki 1-2 ay birşey değişmedi içmezsin. Kanseri manseri iyileştiriyo olsa bütün dünya bunu bilirdi bu saate kadar da ortaya çıkardı. Herkesin bünyesi farklı siz ancak size iyi gelen şeyi deneyerek anlarsınız. Hele ben de bir deneyeceğim sarkoidozuma iyi gelirse buraya gelip yazarım iyi geldi diye.

 • Merhaba arkadaşlar benim eşim beyin tümörü var iyi huyludu ama büyümeye başladı bu haber bizi şok etti şu an ne yapacağımı bilemiyorum dünyam yıkıldı ısırgan otu aldım ama şu an okudukça çok kararsız kaldım içirmekte ben ne yapmalıyım bana ne olur yardımcı olur musunuz?

  • gülcan

   Tüm bitkilerin faydalı olduğu kadar zararlı olduğu yönleri de vardır. bu bitkiler uzun süre ve çok miktarda kullandığın zaman mutlaka zarar verebilir.o yüzden bitkiyi kullanmaya başlamadan önce sadece nelere iyi geldiğini değil aynı zamanda yan etkilerini de araştırmanız gerekir.

 • Selam arkadaşlar 2006 yılında Aml. hastalığına yakalandım halk dilinde kan kanseri 5 6 kez kemoterapi gördüm ve büyüklerin tavsiyesi üzerine ısırganınsa kaynatıp sürdükten sonra su.niyetine içim ve de.ısırgan yemeğini yaptırıp yedim hiç bir zararını görmedim şunu belirteyim ısırgan otu vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor tabi ki hastalığın durumuna veya hastanın durumuna göre bir hekime danışılarak alınsa iyi olur.

 • bende kullandım hatta şuanda içiyorum cidden temizliyor mide düzene giriyor bağırsaklarada çok iyi..

 • Bende suyunu icip sacıma suruyorum 19 yaşındayım saclarım cok yıprandı ve tahriş oldu o yuzden dokuldu gunde 100 150 tel dokuldu Allahdan umut kesılmez dedım 3 e vurdum sonra 1 gun aralıkla ısırgan otunun suyunu sacıma surdum hergun 1 bardak icdim bida dalan zeytinyağlı sabunla Supradayn aldım bide onu kullanıyorum dokulen saclarım geldi Tavsiye Ederim 🙂

 • Isırgan oto aslında çok faydalı bir bitkidir eskiden atalarımız ilaç mı buluyordu hastalandıkları zaman önemli olan konu yan etkileri hakkında yeterince bilgiye sahip miyiz bence doktora sormadan kullanmayın her insanın bünyesi bir değil yani insandan insana ve hastalıktan hastalığa fark var kimilerine iyi gelir kimisine kötü.

 • Arkadaşlar ısırganotu çayı normalinde gıda takviyesi faydası çok ama fazlası değil normalde vücut 15 günden fazlasına bağışıklık kazanır. Onun için 15 gün içilir 10 gün ara verilirse iyi olur düşüncesindeyim. Bir kardeşimiz beyin tümöründen bahsetti aslında karabaş otu iyi gelir diye duydum Allah bütün hasta kardeşlerimize şifalar versin.

 • nagihan

  Isırganın faydaları çok ama elini ısırıyor yaaa.

 • Elimde bir bardak ısırgan otu çayı var ve ben bu yorumları okuduktan sonra ne yapmam gerektiğine karar veremiyorum.

 • Isirgan otuyla kanser hucrelerini 10 yıl uyutan ve sonrada vefat eden ama kanserden degilde kalp krizinden ölen ve 10 yıl butun vucudunu kaplayan hastalikla 10 yıl ağrısız yasayan ve bunuda isirgan otunun salatasini böbreğini ve kaynatıp suyunu icerek basaran insan tanıyorum

 • Ali akın

  Ben mesane tümörü kötü huylu olan bir kanser hastasıyım suan benim tedavi ve kontrollerimi takip eden profesör hocam isirgan tohumunu ev yapımı yogurtla ( bir tatlı kaşığı ) karistrarak sabah ac karnı aksamda yatmadan önce gunde 2 kez 7 gün bir gun dinlenme tekrar 7 gun. Braz ara verip 1 veya 2 gun tekrar 7 gün sonra kan degerlerinde ve tahlillerinde gerileme varsa devami birde her sabah bir bardak ılık limonlu su gun icinde 2 litre kadar akilli su iciyorum hastaligimda tumorun yayilmayi durdugunu ve iyilesme gözlendiğini soyledi ..bu arada stres ten uzak durulacak ve moralin iyi olacak kafani mesgul edecek isler yapacaksiniz ve spor kesin sabahlari 1 saat kadar yürüyüş bagisiklik sistemini guclendirici gidalar almaniz gerek ..ben 3 evredeyken suan hala…3 havalimaninda harfiyat yapan saglikli bir bireyim..her seyin asirisi zararli .sigara ve icki hastaligin tetikleyicisi.kesin brakilmasi gerekli ..

 • Bende astım bronşit var acaba ne kulanayaýım yardımcı olun lütfen tüp ve toz vermiş Dr lar ama bir işe yaramıyor sadece nefes açıcı acaba ne kulanim iyi gelir tşk

 • Bronşit hastasıyım ne kulanim ne iyi gelir yardım lütfen

 • Valla arkadaşlar yıllar önce 15 yıl egzamaya yakalandım. Doktorlar bir sürü ilaçlar verdiler hiç biri işe yaramadı. Birinin tavsiyesiyle ısırgan otunu 6 ay boyunca içtim. Bütün vücudumdaki yaralardan kurtuldum. Yeniden doğmuş gibi oldum. Günlük 1_2barda içerek faydasını görürsünüz. Suyun bile fazlasının zararı var.

 • Rasim soykan

  Bende akciğerde yara var bende yeni icmege başladım tazemi kurusunumu kaynatıp içmek lazım tüm hastalara acil şifalar dilerim

 • Kadınsal hastalıklar, Adet düzensizliğine, menopoza iyi geliyor diyorlar doğru mudur ? Böyle rahatsızlığı olup içen var mı ?

 • Böbrek yetmezliğim var bunun ıcın ısırgan kullanıp faydasını goren varmı ureyı dusurmek ıcın

 • Bende kanser hastasıyım 1 Aydır içiyorum.Beyaz küre 4-5 iken ısırganotu ile 12 lere yükseldi .Yalnız kemoterapi alırken hiç birşey kullanmmamak gerekiyor.birlikte kullandıgın zaman kötü hücreleride besliyor. çünkü ben yaşadım.Hem kitle büyüdü hem met yaptı.tedavi ile birlikte hiçbir şeyi tavsiye etmem

 • annem 1982 yılında göğüs kanseri oldu 2006 yılına kadar devamlı ısırgan otunu kaynatıp suyunu icti çok şükür halen yaşıyor aynı zamanda tedavisini de oluyordu herkese acil şifalar.

 • şinasi bey herhalde ilaç firmalarıyla ilişkili prim alıyor heralde,insanları yanlışa sevketme kafalarını karıştırma gariban halkın sağlıgı ile oynama arkadaş söylemiş hangi kemoterapi hastası kurtulmuş tıpta insanları kandırma insanları öldüren kanser değil kemoterapi ve kimyasal ilaçlardır,bu gerçeği kabul etmeyenleri ne yapıp edip zaten susturuyorlar,

 • Bu bitki kırk gün içilip on bes gun ara verilir ki karaciğeri yormasın sade bu bitki degil butun bitkiler böyledir otuz gun kırk günden sonra bi onbes gün ara verilip tekrar başlanması gerekmiş.

 • Merhabalar.Hasta olan bütün kardeşlerimize Allahü Tealadan acil şifalar dilerim.Isırgan otu şifalı bitkidir.prostat için köklerini 5 – 6 dakika kaynatıp sabah akşam birer su bardagı bir ay için.Hemoraid ve sindirim için bir ay sabah akşam birer çay bardagı çayını için.İnşallah çok faydasını göürsünüz.

 • Kafasıkarışık

  Isırgan otunu hamile kalmak istiyorsaniz kullanmayin diyor ama hamilelerde ise yariyor diyor aklim almadi aciklayabilecek biri var mi bende cok fazla demir eksikligi oldugu icin icmek.istiyorum

 • İhsan Gürbüz

  Bazı arkadaşlar kanserin b17 vitamini eksikliğinden olduğunu yazmışlar. Ancak bilim adamları b17 vitamini diye bir vitamin olmadığını belirtmelerine rağmen pompalanması enteresan her duyduğunuza inanmayın. Kanser vücut’ta bulunan bir hücredir. Maalesef en büyük sıkıntı kanser hücrelerini saldırgan olarak görmediği için kanser hastası olunuyor.

 • İhsan B17 vitamini bakımdan zengin besinler genellikle çekirdekli meyvelerdir. En çok B17 vitamini kayısı çekirdeğinde bulunur ancak şeftali, kiraz, erik ve nektar tohumları da yüksek oranda B17 vitamini içermektedir. Bu meyveler dışında elma çekirdeği, üzüm çekirdeği, çilek, ahududu ve böğürtlenden bu vitamini almak mümkün.

Bir cevap yazın