Kabuk Tarçın Çayı Nasıl Yapılır?


Kabuk Tarçın Çayı Nasıl Yapılır
Kabuk tarçını, her zaman hazırladığınız bitki çayının demlenmesi sırasında bardağa koyarak çayınıza ekstra lezzet katabilirsiniz. Eğer kabuk tarçını tek başına kullanacaksanız; 1 bardak çay için 1 orta büyüklükte kabuk tarçın yeterli olacaktır.

Kabuk tarçını, her zaman hazırladığınız bitki çayının demlenmesi sırasında bardağa koyarak çayınıza ekstra lezzet katabilirsiniz. Eğer kabuk tarçını tek başına kullanacaksanız; 1 bardak çay için 1 orta büyüklükte kabuk tarçın yeterli olacaktır. Suyu kaynattıktan sonra, tarçın kabuğunu koyduğunuz bardağa dökün ve bardağın ağzını kapatarak 7-10 dakika kadar demlenmesini bekleyin.

Bu aşamadan sonra dilerseniz çayınızı bu şekilde içebilir veya favoriniz olan bir bitkiyi ekleyip (ya da sadece 1 poşet siyah çay) 3 dakika daha demleyebilirsiniz. Eğer tarçın kabuğu çok uzunsa, su kaynamadan bardağa sığacak şekilde kesin.

Çayınızı tatlandırmak için bal kullanabilirsiniz. Tarçın çayı, sıcak ya da soğuk içilebilir ve süt eklenebilir. Çayınızı toz tarçından hazırlayacaksanız 1 bardak için 1,1.5 çay kaşığı toz tarçın yeterli olacaktır.

Tarçın Çayının Faydaları

Kan dolaşımını arttıran tarçın çayının kilo vermeye yardımcı olduğu söylenmektedir.

Grip ve soğuk algınlığının neden olduğu rahatsızlıklara iyi gelir. Sindirim sorunları nedeniyle yaşanan mide ağrılarına ve mide kramplarına iyi gelir.

Adet döneminin daha az ağrılı atlatılmasına yardımcı olur. Tarçın kabuğu, kullanım alanları, sağlığa faydaları ve olası yan etkileri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz tarçın çayı yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

  • yurdaer pangal

    Çok faydalı oldu teşekkürler.

  • Sinan delibas

    Kramp ve prostat için hangi bitki iyi gelir?

Bir cevap yazın